» علائم بیماری هموفیلی و روش‌های تشخیص و درمان این بیماری
» بواسیر چیست؟ در ۳۰ دقیقه هموروئید را درمان کنید!
» فیستول مقعدی چیست؟ معرفی بهترین روش های درمان فیستول
» فیستول مقعد چیست؟ فقط در نیم ساعت فیستول را درمان کنید
» بواسیر یا هموروئید چیست؟ علائم و معرفی بهترین روش درمان
درباره ما

مرکز درمان بیماری های بواسیر،هموروئید، شقاق، فیستول، کیست مویی


https://jarah.clinic/
نویسندگان
پیوندهای روزانه
دیگر امکانات
پیوندهای وبگاه
آرشیو مطالب
موضوعات مطالب
برچسب‌ها
» <-tagname-> (<-tagcount->),
<1>
بواسیر یا هموروئید چیست؟ علائم و معرفی بهترین روش درمان
+ نویسنده مونا احمدی در سه شنبه شانزدهم شهریور 1400 | بدون نظر

بواسیر یا به انگلیسی هموروئید (hemorrhoids) شایع ترین بیماری مقعدی است. این بیماری متورم شدن یا گشاد شدن دیواره سیاهرگ ها داخل کانال مقعد و یا خارج از آن است. این سیاهرگ های آسیب داده شبیه به زائده های گوشتی کانال مقعد را می پوشانند.

درمان بواسیر

همان طور که در ابتدای مطلب هم اشاره شد. بواسیر به تورم دیواره سیاهرگ ها گفته می شود، دیواره این سیاهرگ ها با هیچ دارو و یا درمان خانگی به حالت اول بر نمی گردد. بنابراین چاره ای جز حذف و برداشت این زائده ها نمی ماند. حال برای حذف این زائده 2 روش پرکاربرد وجود دارد، که مفصلا به بررسی آنها می پردازیم:

 

درمان هموروئید با لیزر

در حال حاضر بهترین روش قطعی و اثربخش در درمان این بیماری، لیزر است. لیزر درمانی را میتوانید در مطب پزشک و سرپایی انجام دهید.

 

در این روش لیزر جایگزین، چاقوی جراحی شده است و زائده اضافه ی هموروئید را برش میدهد. لیزر دقت پزشک را افزایش میدهد و چون حین برش اعصاب و عروق آسیب دیده را ترمیم می کند، از درد و خونریزی نیز جلوگیری می شود.

 

این درمان در یک جلسه نیم ساعته انجام شده و بعد از انجام آن هم میتوانید یک روز را در منزل استراحت کرده و سپس به کارهای روزمره خود برسید.

 

از مزایای درمان با این روش می توانیم به این موارد اشاره کنیم :

 

بدون درد یا خونریزی

سرپایی؛ بدون نیاز به بیهوشی یا بستری در بیمارستان

درمان اثربخش یا یکبار لیزر

هزینه مناسب

مناسب انواع هموروئید

افزایش سرعت ترمیم زخم ها تا چند برابر

بدون نیاز به پانسمان و مراقبت های بعدی

بدون نیاز به طی کردن دوران نقاهت

جراحی سنتی

جراحی سنتی روش قدیمی تر این بیماری است. این روش اگر توسط پزشک متخصص انجام شود، تاثیرگذار است. اما به دلیل عوارض متعدد و خطرناکی که ایجاد می کند، چند سالی است که به ندرت انجام میشود.

 

برای انجام این جراحی بیماران باید بیهوشی شوند، بنابراین باید حداقل یکی دو روزی را در بیمارستان بستری شوند. در جراحی سنتی از تیغ برای برش و قطع زائده استفاده می شود و این میتواند دقت پزشک را کاهش دهد. بنابراین کوچکترین اشتباه می تواند به مقعد آسیب زده و عوارض مختلفی را در پی داشته باشد.

بعد از انجام جراحی بیماران باید حداقل روز را در بیمارستان بستری شوند، تا وضعیت سلامت به پایداری برسد. بعد از آن باید تا بهبودی کامل زخم چند روزی را در بیمارستان بستری باشید. مراقبت از زخم و تعویض منظم پانسمان اهمیت بسیاری دارد، چرا که در غیر این صورت احتمال عفونت وجود دارد.

از معایب این روش جراحی میتوانیم به این موارد اشاره کنیم :

 درد و خونریزی شدید

خطر عفونت

خطر بی اختیاری در کنترل مدفوع و گاز روده ( بسته به شدت آسیب موقت یا دائمی)

بستری در بیمارستان و بیهوشی

دوره نقاهت طولانی

هزینه بیشتر ( هزینه بستری در بیمارستان + هزینه جراحی + هزینه از کارافتادگی)

نیاز به مراقبت های ویژه و تعویض پانسمان ها

خطر انسداد روده

بیرون زده روده

مشکل در تخلیه روده

خطر تنگ شدن کانال مقعد

پیشگیری

امکان پیشگیری کامل از این بیماری وجود ندارد، اما میتوان با رعایت یکسری از نکات احتمال بروز آن را به حداقل کاهش داد.

مایعات : نوشیدن آب تا 8 لیوان در روز می تواند در پیشگیری از یبوست موثر باشد.

فیبر : دریافت فیبر، حداقل 35 گرم در روز می تواند در رفع یبوست موثر باشد. برای این منظور می توانید مصرف انواع میوه ها، سبزیجات و غلات را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

ورزش و فعالیت بدنی : ورزش می تواند یبوست را درمان کند. برای این منظور حداقل 30 دقیقه در روز ورزش کنید.

نکات زیر را جدی بگیرید:

از زور زدن در توالت بپرهیزید.

بهداشت مقعد را رعایت کنید.

از مصرف شوینده های معطر برای شستشوی مقعد بپرهیزید.

لباس های تنگ نپوشید.

از دستمال توالت زبر استفاده نکنید.

از زیاده روی در شستشوی مقعد بپرهیزید.

تصویر زندگیبرچسب‌ها: کیست مویی,
بواسیر چیست؟
+ نویسنده مونا احمدی در پنج شنبه چهارم شهریور 1400 | بدون نظر

 

 

بر طبق آمار ها از هر 4 نفر حداقل 2 نفر بواسیر دارند. بواسیر کشنده و مسری نیست، اما علائم این بیماری تا حدی شدید است که می تواند روال زندگی بیمار را تحت تاثیر قرار دهد. مهمترین علامت آزاردهنده ی این بیماری درد شدید است که به گفته ی بیماران تا عمق جان احساس میشود. در ادامه به بررسی کامل این بیماری علت و علائم و روش درمان سریع و قطعی آن می پردازیم:

 

بواسیر چیست؟

بواسیر یا هموروئید یا hemorrhoids شایع ترین بیماری مقعدی است. هموروئید ها، شبکه ای از سیاهرگ ها هستند که در کانال و بر روی دریچه مقعد قرار دارند. وقتی به هموروئید ها فشار وارد شود، متورم و گشاد می شوند و به شکل زائده هایی گوشتی از مقعد خارج میشوند، به این بیماری بواسیر گفته میشود.

 

بواسیر داخلی چیست؟

در صورتی که سیاهرگ های داخل کانال مقعد یا همان راست روده متورم و یا گشاد شده باشند، هموروئید داخلی نامیده میشود. در این حالت زائده گوشتی به تدریج به دریچه خروجی مقعد رسیده و از آن خارج میشود.

 

این نوع هموروئید بسته به اینکه به چه میزان پیشرفت کرده و یا حاد باشد به چهار دسته زیر تقسیم میشود:

 

هموروئید داخلی درجه 1 : در این حالت زائده ای که متورم شده است به طور کامل در داخل کانال مقعد قرار دارد. حتی ممکن است بیمار هیچ علائمی نداشته باشد.

هموروئید داخلی درجه 2 : در این شرایط زائده ی گوشتی از مقعد خارج میشود. ولی خود به خود به داخل برمی گردد. در این موارد درد و خونریزی به صورت مقطعی وجود خواهد داشت.

هموروئید داخلی درجه 3 :  این شرایط وخیم تر از حالت اول و دوم است. زائده ی گوشتی از مقعد خارج شده است و تنها با فشار دست به داخل برمی گردد. در این شرایط علائم بیماری تشدید شده و معمولاً بیمار درد شدیدی را احساس می کند.

هموروئید داخلی درجه 4 : شدید ترین حالت این بیماری است و در واقع وضعیتی اورژانسی محسوب میشود. در این شرایط زائده ی گوشتی هموروئید با هیچ ترفندی و حتی با فشار دست هم به داخل بر نمی گردد.

علائم بیماری در این نوع عبارتند از :

 

درد

خونریزی ، غالباً مشاهده خون در مدفوع

خارش

سوزش

بیرون زدن زائده های گوشتی از مقعد

 

بواسیر خارجی چیست؟

بواسیر خارجی یکی از انواع بواسیر است. در واقع اگر سیاهرگ متورم شده در خارج از کانال مقعد و بر روی دریچه ی آن باشد، یعنی هموروئید از نوع خارجی است.

 

علائم این بیماری عبارتند از :

 

درد شدید مقعد که حتی ممکن است نشستن را برای فرد دشوار کند.

التهاب و تورم اطراف دریچه ی مقعد

مشاهده زائده ای گوشتی در کنار دریچه ی مقعد

خونریزی

سوزش و خارش

نوعی از هموروئید خارجی وجود دارد که ترومبوزه نامیده میشود، در این حالت در هموروئید، خون تجمع کرده است و به شدت دردناک میشود.

 

علت

اینکه بخواهیم بگوییم دقیقا چه عاملی باعث شده بواسیر بگیریم، کمی مشکل است. زیرا که عوامل بسیاری در این بیماری دخیل هستند و معمولاً مجموعه ای از علائم در  بروز این بیماری نقش دارند. برخی از عوامل ایجاد این بیماری عبارتند از :

 

یبوست و اسهال مزمن و مداوم

جابه جایی اشیاء سنگین

رابطه جنسی مقعدی

اضافه وزن

کهلوت سن

سرفه مداوم

بارداری

زایمان

نشستن های طولانی مدت بر روی توالت

پزشک بواسیر کیست؟

همه پزشکان از جمله پزشک عمومی میتواند بواسیر را تشخیص دهند. ولی درمان این بیماری را  تنها باید به متخصص جراح عمومی سپرد. جراح عمومی متخصصی است که در زمینه جراحی اعضای مختلف بدن تسلط کافی را دارد. البته باید از پزشکی کمک بگیرید که در این زمینه فعالیت کرده و تجربه کافی را دارا باشد.

 

راه های درمان بواسیر

خوشبختانه این بیماری روشهای درمان مختلفی دارد که البته همه این روشها به یک اندازه تاثیرگذار نیستند و حتی ممکن است عوارض ناخوشایندی را به دنبال داشته باشند، در ادامه به بررسی روشهای مختلف برای درمان این بیماری می پردازیم:

 

درمان های خانگی : در این روش بیشتر به تغذیه صحیح تاکید شده است. مصرف فیبر کافی، نوشیدن آب و مایعات و ورزش می تواند یبوست را درمان و از تشدید این بیماری جلوگیری کند.

درمان های دارویی : مصرف داروها نمی تواند درمان قطعی این بیماری باشد. اما مصرف پمادها می تواند در تسکین علائم بیماری موثر باشد و موقتاً درد و التهاب را کاهش دهد. مهمترین این دارو ها پماد و شیاف آنتی هموروئید است.

جراحی سنتی :  روش قدیمی درمان این بیماری است که به گفته بیمارانی که به این روش درمان شده اند، بسیار دردناک است. در این جراحی زائده ی هموروئیدی با تیغ جراحی از پایه قطع میشود. جراحی سنتی در بیمارستان و باید تحت بیهوشی عمومی انجام شود. بعد از این جراحی باید بیمار چند هفته ای را در منزل استراحت کند. در ضمن هر خطایی در انجام این جراحی ممکن است عوارضی مثل بی اختیاری در کنترل مدفوع و یا عفونت را به همراه داشته باشد.

منبعبرچسب‌ها: بواسیر, هموروئید,
بیماری بواسیر یا هموروئید - آسیا نیوز
+ نویسنده مونا احمدی در جمعه بیست و نهم مرداد 1400 | بدون نظر

هموروئید ها، سیاهرگ هایی در کانال مقعد هستند که به شکل بالشتک هایی پر خون دیده می شوند. در صورتی که به هر دلیلی این سیاهرگ ها تحت فشار قرار بگیرند آسیب می بینند. تورم یا زخمی شدن این سیاهرگ ها تحت عنوان گشاد شدن سیاهرگ نیز شناخته میشود که نتیجه آن بیماری بواسیر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با بیماری هموروئید و بواسیر این مطلب را مطالعه نمایید.

 

انواع بواسیردرمان بواسیر

 

 

 

انواع این بیماری بستگی محل قرار گیری هموروئید دارد.

 

داخلی

 

اگر هموروئید داخل کانال مقعد وجود داشته باشد، هموروئید از نوع داخلی است و به ۴ درجه مختلف دسته بندی می‌شود :

 

درجه ۱ : در این حالت در اثر تورم سیاهرگ ها، زائده ای گوشتی در مقعد ایجاد شده است.

درجه ۲ : در گرید ۲ این زائده به حدی متورم شده که از مقعد خارج میشود اما به داخل مقعد باز می گردد.

درجه ۳ : در گرید ۳ این زائده از مقعد خارج میشود اما تنها با فشار دست به داخل مقعد برمی گردد.

درجه ۴ : این نوع شدید ترین نوع هموروئید است، زائده خارج شده از مقعد به هیچ وجه به داخل بر نمی گردد.

 

خارجی

 

هموروئید خارجی در خارج از کانال مقعد و بر روی دریچه ی آن ایجاد شده است. این نوع هموروئید به دلیل قرار گرفتن در ناحیه ای حساس دردناک تر از دیگر انواع این بیماری است. اگر در این هموروئید لخته خون تجمع کند، با نام هموروئید ترومبوز شناخته میشود.

 

علت

 

همانطور که اشاره کردیم، علت این بیمار وارد شدن فشار بیش از اندازه مقعد است. از مهمترین علت های ایجاد این وضعیت می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

 

. بارداری

. زایمان

. یبوست مزمن

. اضافه وزن

. کهولت سن

. جا به جایی اجسام سنگین

. وارد کردن فشار به مقعد هنگام دفع مدفوع

. رابطه مقعدی

. ژنتیک

 

علائم

 

علائم و نشانه های این عارضه بستگی به نوع بواسیری که به آن مبتلا شده اید دارد، اما به طور کلی افراد علائم زیر را با درجات مختلف تجربه می کنند:

 

. درد

. خونریزی یا مشاهده خون در مدفوع

. خارش

. سوزش مقعد

. بیرون زدن زائده های گوشتی از مقعد

. تورم و التهاب اطراف مقعد

 

برای درمان بواسیر به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

 

برای تشخیص بواسیر می توانید به پزشک عمومی مراجعه کنید. اما پزشک عمومی یا گوارش نمی تواند برای درمان این بیماری به شما کمک کنند. پزشک بواسیر، متخصص جراح عمومی است. این متخصص، به خوبی با جراحی بخش های مختلف بدن تسلط دارد.

 

تشخیص

 

تشخیص این بیماری با یک معاینه ساده انجام میشود. معاینه انگشتی یکی از روشهای تشخیص این بیماری است. زیرا بواسیر بافت متفاوتی نسبت به عضله ی مقعد دارد، به راحتی از طریق یک معاینه ساده قابل تشخیص است.

در مواردی پزشک جهت بررسی های بیشتر از ابزار هایی مثل اندوسکوپی، سیگموئیدوسکوپی و کولونوسکوپی استفاده می کند.

 

درمان بواسیر

 

برای درمان این بیماری روشهای متفاوتی وجود دارد. بسته به وضعیت بیمار و درجه هموروئید توصیه های مختلفی به بیماران میشود. اما خوب است بدانید در هر حال زائده ی هموروئید با هیچ روش خانگی یا دارویی از بین نمی رود. داروها در بهترین حالت می توانند علائم بیماری را تا حدی کنترل کنند.

برای درمان باید زائده ی هموروئید حذف شود. برای این کار روش های جراحی مختلفی وجود دارند که هریک معایب و مزایای مختلفی دارند. در ادامه به بررسی دقیق تر آنها می پردازیم:

 

درمان بواسیر با لیزر

 

ساده ترین و سریع ترین و موثرترین روش برای درمان بواسیر، لیزر است. این روش مورد تایید همه پزشکان است و در درمان انواع هموروئید چه خفیف و شدید موثر عمل می کند.

 

این روش که همان روش عمل سرپایی بواسیر است. نیازی به دریافت داروی بیهوشی ندارد. در این روش، توسط نیروی لیزر برش زائده بواسیری انجام میگیرد. لیزر ضمن برش، زخم را ترمیم کرده و از درد و خونریزی جلوگیری می کند. از طرفی در این روش دقت پزشک تا چند برابر افزایش یافته و این موضوع احتمال موفقیت در درمان را تا چند برابر افزایش می دهد.

 

از مزایای این درمان میتوانیم به این موارد اشاره کنیم:

 

. درمان سرپایی و بدون نیاز به بستری در بیمارستان

. بدون ایجاد احساس درد یا خونریزی

. درمان قطعی تنها با یکبار لیزر درمانی

. صرفه جویی در زمان و هزینه ها

. بدون نیاز به پانسمان

. مناسب برای انواع بواسیر های داخلی و خارجی

منبع : 

https://www.asianews.ir/fa/newsagency/5550/%d9%86%da%a9%d8%a7%d8%aa%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d8%a8%d9%88%d8%a7%d8%b3%db%8c%d8%b1

معرفی کلینیک نوین ، مرکز درمان بیماری های بواسیر،هموروئید، شقاق، فیستول، کیست مویی
+ نویسنده مونا احمدی در پنج شنبه نهم مرداد 1399 | بدون نظر

کلینیک نوین یکی از بهترین کلینیک ها در سطح شهر تهران است که با استفاده از جدید ترین دستگاه های پزشکی و با کمک گرفتن از تکنیک مدرن لیزر به درمان انواع بیماری های ناحیه مقعد می پردازد. این کلینیک شامل مجموعه گسترده از پزشکان زبده و کارآزموده بوده که همگی متخصصانی با تجربه کافی در این زمینه هستند. همچنین پرسنل این مرکز از بهترین ها انتخاب شده اند تا بتوانند خدمات کافی را به بیماران عرضه نمایند. این کلینیک قادر است انواع بیماری های دردناک مقعدی شامل بواسیر(هموروئید)، شقاق، کیست مویی و فیستول را با استفاده از بهترین دستگاه های روز دنیا و بدون احساس درد و یا خونریزی، سرپایی درمان نماید. این مرکز سعی نموده ضمن فراهم آوردن امکانات روز دنیا، محیطی آرامش بخش و استرلیزه را در اختیار مشتریان خود قرار دهد تا بتوانند بیماری خود را در محیطی سرشار از آرامش درمان نمایند. یکی از ویژگی های درمانی این مرکز نوبت دهی سریع و نیز درمان سرپایی می باشد که موجب می شود، بیماران زمان بسیار کمتری را صرف درمان خود نمایند.

امروزه بیماری های مقعدی در کمترین زمان ممکن و با استفاده از لیزر درمان می شوند، اما توجه داشته باشید، هنوز هم برای نتیجه گیری دلخواه از درمان، تخصص پزشک و مهارت او در این درمان حرف اول را می زند. پس به شما پیشنهاد می کنیم، درمان بیماری خود را به متخصصان ما بسپارید و شاهد نتیجه گیری سریع و قطعی درمان بیماری خود باشید. برای تماس با مرکز ما و دریافت مشاوره با شماره های زیر تماس حاصل نمایید:

اطلاعات تماس
تهران، میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5
آدرس سایت: https://jarah.clinic/
ساعت کار: ۸:۳۰ تا ۲۲:۰۰
۰۲۱۸۸۸۷۱۰۴۷
۰۹۱۹۷۷۱۵۵۲۸
info@jarah-clinic.com

 

معرفی کلینیک نوین ، مرکز درمان بیماری های بواسیر،هموروئید، شقاق، فیستول، کیست مویی
+ نویسنده مونا احمدی در پنج شنبه نهم مرداد 1399 | بدون نظر

کلینیک نوین یکی از بهترین کلینیک ها در سطح شهر تهران است که با استفاده از جدید ترین دستگاه های پزشکی و با کمک گرفتن از تکنیک مدرن لیزر به درمان انواع بیماری های ناحیه مقعد می پردازد. این کلینیک شامل مجموعه گسترده از پزشکان زبده و کارآزموده بوده که همگی متخصصانی با تجربه کافی در این زمینه هستند. همچنین پرسنل این مرکز از بهترین ها انتخاب شده اند تا بتوانند خدمات کافی را به بیماران عرضه نمایند. این کلینیک قادر است انواع بیماری های دردناک مقعدی شامل بواسیر(هموروئید)، شقاق، کیست مویی و فیستول را با استفاده از بهترین دستگاه های روز دنیا و بدون احساس درد و یا خونریزی، سرپایی درمان نماید. این مرکز سعی نموده ضمن فراهم آوردن امکانات روز دنیا، محیطی آرامش بخش و استرلیزه را در اختیار مشتریان خود قرار دهد تا بتوانند بیماری خود را در محیطی سرشار از آرامش درمان نمایند. یکی از ویژگی های درمانی این مرکز نوبت دهی سریع و نیز درمان سرپایی می باشد که موجب می شود، بیماران زمان بسیار کمتری را صرف درمان خود نمایند.

امروزه بیماری های مقعدی در کمترین زمان ممکن و با استفاده از لیزر درمان می شوند، اما توجه داشته باشید، هنوز هم برای نتیجه گیری دلخواه از درمان، تخصص پزشک و مهارت او در این درمان حرف اول را می زند. پس به شما پیشنهاد می کنیم، درمان بیماری خود را به متخصصان ما بسپارید و شاهد نتیجه گیری سریع و قطعی درمان بیماری خود باشید. برای تماس با مرکز ما و دریافت مشاوره با شماره های زیر تماس حاصل نمایید:

اطلاعات تماس
تهران، میدان ونک، خ ملاصدرا، خ پردیس شرقی، ساختمان پردیسان، پلاک 14، طبقه 5
آدرس سایت: https://jarah.clinic/
ساعت کار: ۸:۳۰ تا ۲۲:۰۰
۰۲۱۸۸۸۷۱۰۴۷
۰۹۱۹۷۷۱۵۵۲۸
info@jarah-clinic.com

 

برای درمان بواسیر یا هموروئید چه کار کنیم؟؟؟
+ نویسنده مونا احمدی در شنبه چهارم مرداد 1399 | بدون نظر

What should we do to treat hemorrhoids???

بواسیر و یا همان هموروئید (Hemorrhoids) بیماری مقعدی می باشد که در بیشتر افراد بالای 50 سال بهوجود می اید و دلیل اصلی ان هم یبوست می باشد.

البته این بیماری علت های دیگری هم مثل چاقی و افزایش وزن، بارداری، بلند کردن وسایل سنگین و ... دارد اما بیشترین دلیل ابتلا افراد به ان یبوست می باشد

 

بنابراین اگر شما تا به حال بواسیر را تجربه نکرده اید و گرفتار ان نشده اید پس بهتر است که از حالا با رعایت رژیم غذایی پرفیبر و جلوگیری از یبوست، از این بیماری پیشگری نمایید.

 

 اما اگر با این بیماری درگیر هستید و نمیدانید که برای درمان بواسیر چه باید کرد با ما همراه باشید:

 

اول از همه باید بگویم که بواسیر بیماری ای نیست که خود به خود و یا با روش های خانگی درمان شود اگر هم با این روش ها توانستید این بیماری را درمان کنید باید بدانید که با اولین یبوست شدن دوباره به سراغتان خواهد امد پس برای درمان دائمی بدون بازگشت و همیگشی این بیماری حتما حتما در وهله اول به پزشک متخصص بواسیر یا هموروئید مراجعه نمایید تا ویزیت شوید و پزشک شما را معاینه نماید:

 

 

معاینه بواسیر 

بعد از معاینه اگر بواسیر شما در مراحل ابتدایی باشد و بیرون زدگی نداشته باشد یعنی زائده ای گوشتی مانند از مقعدتان به بیرون نیامده باشد به این معنی است که بیماری شما هنوز پیشرفت نکرده و می توان با روش هایی مثل روش های درمان خانگی جلوی بدتر شدن و پیشرفت انرا گرفت پس پزشکتان به شما توصیه می کند که فیبر بیشتری مصرف کنید تا دچار یبوست نشوید و شاید پماد و یا کرم هایی مثل پماد انتی هموروئید هم برای شما تجویز نماید که درد داخلی ان را بهبود بخشد. اما اگر شما دیر به پزشک مراجعه نمایید و بواسیرتان پیشرفته شده باشد یعنی بیرون زده باشد و هنگام عمل دفع شاهد خونریزی و یا درد باشید پزشک راهی جز جراحی و یا عمل بواسیر برای شما ندارد اما این عمل می تواند به دو صورت انجام شود:

 

یا اینکه به صورت سنتی و با تیغ جراحی عمل شوید که مزایای کم و معایب بسیاری مثل بیهوشی، بازگشت دوباره  و بیماری، درد بسیار و ... دارد و بیمار پس از بیهوشی باد درد زیادی را تحمل کند و هیچ تضمینی هم نیست که بعد از جراحی با تیغ بواسیر شما دوباره برنگردد این روش تقریبا در بیشتر جاها منسوخ شده و روش لیزر درمانی محبوبیت بیشتر پیدا کرده است.

 

 

 

و یا اینکه درمان بواسیر یا هموروئید با لیزر را انجام دهید که بیشتر پزشکان متخصص همین روش را پیشنهاد می کنند و نسبت به سایر روش ها مزایای بسیاری مثل عدم نیاز به بیهوشی، درد کم و درمان سریع و بدون بازگشت دارد. در لیزر درمانی بواسیر، بیرون زدگی بواسیر ( مشاهده عکس بیرون زدگی بواسیر) توده ای که از مقعد بیرون زده است را با نور اشعه لیزر که به دو نوع کم توان و پرتوان تقسیم می شود و نه با تیغ جراحی برش می دهند و می برند بدون اینکه نیازی به بخیه باشد بعد از مدتی محل لیزر ترمیم می شود.  شما خودتان می توانید انتخاب نمایید که با چه روشی درمان شوید و پزشکتان هم موظف است که مزایا و معایب همه روش ها را برای شما بازگو کند.

 

 

بعد از اینکه یکی از این روش ها را برای درمان خودتان انتخاب کردید باید بعد از درمان هم مراقبت های ویژه ای و رژیم غذایی سرشار از فیبر داشته باشید تا دچار مشکلات بعد از عمل نشوید.

 

بهتر است هروقت احساس نیاز به دفع پیدا کردید همان موقع عمل دفع را انجام دهید و انرا به تعویق نیندازید چون نگه داشتن و احتباس مدفوع باعث خشک شدن ان می شود و در نتیجه مدفوع به سختی بیرون می اید که مدفوع سفت و سخت هم یکی از علت های بواسیر می باشد. 

 

همچنین سعی کنید هنگام اجابت مزاج زور نزنید و به زور سعی نکنید مدفوع را خارج نمایید. 

منبع : https://bit.ly/3hq3PuC

تمامی حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ و متعلق به مدیر آن می باشد و کپی برداری از مطالب تنها با ذکر منبع مجاز است.